Tehničar za kompjutersko konstruisanje

TEHNIČAR ZA KOMPJUTERSKO KONSTRUISANJE

Mašinski tehničar za kompjutersko konstruisanje je obrazovni profil u okviru područja rada mašinstvo i obrada metala u četvorogodišnjem trajanju. Po završetku školovanja u ovom obrazovnom profilu učenici će biti osposobljeni da modeliraju i analiziraju mašinske elemente i konstrukcije u trodimenzionalnom prostoru koristeći tri programska jezika – AutoCad , PRO DESKTOP i PRO Engineer . Na osnovu modeliranog dela biće osposobljeni da izradjuju tehničku dokumentaciju gde se prikazuje mašinski deo u tri projekcije. Osim navedenih užestručnih znanja , učenici stiču i opšta znanja iz oblasti mašinstva odnosno znanja iz oblasti mehanike, mašinskih materijala i elemenata , tehnologije obrade , konstruisanja, hidraulike , termodinamike itd. Mogućnosti zaposlenja postoje u konstrukcionim biroima fabrika mašinske industrije. Takodje , ovo usmerenje pruza solidnu osnovu za nastavak školovanja na tehničkim  fakultetima .