„НОВА ИДЕЈА НА ЈЕДАН КЛИК“ – 2023.година
Микроконтролери данас изводе све више задатака који су раније били решавани коришћењем дискретних компонената и конвенционалних, стандардних интегрисаних кола. Рад са микроконтролерима је олакшан захваљујући платформама као што су Bascom, Arduino, Micro:bit.
Уређај за програмирање Planet Debug компаније MikroElektronika омогућава ученицима који се баве инжењерским смеровима да приступе системима за развој микроконтролера са даљине у оквиру својих онлајн образовних курсева. Planet Debug је тренутно најсофистициранија поставка удаљене инжењерске лабораторије у реалном времену. Planet Debug платформа доноси јединствене предности: било која локација - потребна је само интернет веза, било када - 24/7/365, флексибилност - подржано више плоча и архтектура.
Оnline учење је део многих образовних институција. Нове норме убрзавају прелазак са традиционалног личног учења на виртуелне часове на дигиталним платформама. Учење на мрежи се експоненцијално шири, а школе се морају брзо трансформисати да би биле у корак са трендом учења на даљину: безбедно, флексибилно, било када, било где.
Уз помоћ камера и даљинског алата за програмирање, односно Planet Debug сервиса, ученици могу да приступе развојним плочама и повезаним интерфејс уређајима и развијају пројекте тако што ће седети или у школским клупама или било код својих кућа, у било које време погодно за њих.
Кроз NECTO Studio могу да виде стварне приказе стварних плоча у реалном времену. Оно што је поред NECTO Studia кључни елемент Planet Debug концепта је CODEGRIP, prvi WIFI debugger на свету, направљен и патентиран од стране компаније MikroElektronika.
Вредност пројекта је 932.512,33 динара и за та средства школа је набавила PLANET DEBUG FRAME (прва средња стручна школа у Србији са овим уређајем), CODEGRIP WiFi license и CODEGRIP SSL license, као и 20-ак сензора различите намене. Поред уређаја за програмирање, школа је купила и 12 рачунара.